Foteliki samochodowe 9-36. Czy faktycznie jeden fotelik wystarczy do 12 r. ż. czyli do końca obowiązku przewożenia dziecka w samochodzie?

fotelik samochodowy

Podstawą bezpiecznego przewożenia dziecka w samochodzie jest korzystanie z fotelika. Opiekunowie często zastanawiają się jednak, czy jeden model może wystarczyć na naprawdę długi czas. Jak to wygląda w praktyce oraz od czego zależy to, czy dziecko nie musi być już przewożone w foteliku?

Czytaj dalej Foteliki samochodowe 9-36. Czy faktycznie jeden fotelik wystarczy do 12 r. ż. czyli do końca obowiązku przewożenia dziecka w samochodzie?

Fakty i mity na temat przewożenia dzieci tyłem do kierunku jazdy w samochodzie

dziecko w foteliku

Foteliki montowane tyłem do kierunku jazdy nazywane są fotelikami RWF od angielskiego określenia Rearward Facing. W Polsce na ogół wozimy w tego typu fotelikach tylko najmłodsze dzieci, czyli noworodki i niemowlaki, których waga nie przekracza 13 kilogramów. Większość rodziców z utęsknieniem czeka na moment, kiedy ich pociecha osiągnie większą wagę i będzie można wreszcie zmienić fotelik na większy model montowany przodem do kierunku jazdy.

Czytaj dalej Fakty i mity na temat przewożenia dzieci tyłem do kierunku jazdy w samochodzie