JAKI WÓZEK BĘDZIE NAJLEPSZY DLA MOJEGO DZIECKA I DLA MNIE?

WEŹ POD UWAGĘ POTRZEBY TWOJEGO DZIECKA

Wszyscy wiemy, jak ważne dla małego dziecka są poczucie bezpieczeństwa i wygoda. Więc weź pod uwagę nie tylko wiek dziecka, ale i jego indywidualne potrzeby – czy dziecko chce Cię widzieć podczas jazdy? Czy będzie często spało w gondoli? Istnieją wózki spełniające wszelkie możliwe potrzeby.

POMYŚL O SWOIM STYLU ŻYCIA

Masz niewielki bagażnik lub mało przestrzeni do przechowywania rzeczy w domu? Często chodzisz po nierównym terenie? Zamierzasz włączyć wózek w swój program aktywności fizycznej? Planujesz korzystanie z transportu publicznego? Te pytania mogą pomóc Ci ustalić nie tylko, jaki wózek będzie najwłaściwszy, ale również jakie akcesoria mogą okazać się poręczne lub wręcz niezbędne.

ZAPOZNAJ SIĘ Z FUNKCJAMI, KTÓRE MOGĄ MIEĆ DLA CIEBIE KLUCZOWE ZNACZENIE

Wobec niezliczonych możliwości można poczuć się jak w labiryncie, ale zrozumienie poszczególnych funkcji pomoże Ci ustalić to, co dla Ciebie najważniejsze

Czy potrzebujesz przyłączyć nosidełko lub gondolę do stelaża wózka?
Zwróć uwagę na modele wyposażone w system CLICK & GO® – dadzą Ci one możliwość bezpośredniego przyłączenia nosidełka lub gondoli do stelaża wózka

Potrzebny Ci fotelik, który można ustawić zarówno przodem, jak i tyłem do kierunku jazdy?
Szukaj wśród wózków posiadających siedzisko do montażu tyłem lub przodem, tak aby małe dzieci mogły utrzymywać z Tobą kontakt wzrokowy, a starsze podziwiać świat przed sobą.

Jesteś szczególnie niskiego lub wysokiego wzrostu?
Większość wózków w naszej ofercie mają miękkie uchwyty, ale rozejrzyj się za uchwytami, które mają regulację wysokości.

Jaki mechanizm składania będzie Ci najbardziej odpowiadał?
Oferowane przez nas wózki składają się szybko i łatwo – ale możesz też wybierać spośród modeli wyposażonych w nowy wygodny mechanizm składania jedną ręką.

Czego oczekujesz, jeśli chodzi o pozycje spoczynkowe?
U małych dzieci korzystna jest pozycja leżąca, wspomagająca zdrowy rozwój kręgosłupa oraz układu oddechowego. Ale gdy dzieci rosną, lubią bodźce, jakie dostarcza im obserwacja rodziców i otaczającego je świata. Oferujemy całą gamę regulowanych oparć, by zapewnić wygodę i młodszym, i starszym dzieciom

Jakie koła będą najlepiej dostosowane do miejsca, w którym mieszkasz, i Twojego trybu życia?
Przednie koła można zablokować (co daje stabilność na nierównym podłożu) lub ustawić w trybie obrotowym (co pozwala łatwiej brać zakręty). Większe koła lepiej radzą sobie na piasku, błocie czy śniegu, zaś mniejsze pozwalają na maksymalnie kompaktowe złożenie wózka. Kółka z mechanizmem szybkiego zdejmowania są idealne, gdy masz ograniczoną przestrzeń do przechowywania lub mały bagażnik. Mamy opcje spełniające każdą potrzebę.

Planujesz spacerować przy ekstremalnych warunkach pogodowych?
Proponujemy duży wybór daszków z rozkładaną osłoną chroniącą przed słońcem, deszczem czy wiatrem.

W Twoim kraju zimą wcześnie robi się ciemno?
Niektóre modele wózków są zaprojektowane z myślą o północnych klimatach – charakteryzują się odblaskowymi  paskami 3M ScotchliteTM dla poprawy widzialności przy słabym oświetleniu.

Czy liczy się dla Ciebie możliwość przechowywania?
Będziesz robić większe zakupy podczas spacerów? Planujesz regularne wypady rodzinne, na które zabierać będziecie wszelki potrzebny ekwipunek? Jeśli tak, zapoznaj się z możliwościami przechowywania w różnych wózkach.

POZNAJ CZTERY PODSTAWOWE OPCJE

Kompletny system podróżny: wszystko w jednym
Tego rodzaju system składa się ze stelaża, fotelika do montażu przodem i tyłem, gondoli i adapterów do nosidełka i jest odpowiedni dla dzieci od urodzenia do wieku około 3 lat. Pozwala on małym dzieciom na podróżowanie w pozycji leżącej, rosnącym dzieciom daje możliwość siedzenia twarzą do rodzica, a kilkulatkom umożliwia siedzenie i podziwianie świata – wszystko w najwyższym komforcie.

Lekki wózek spacerowy
Lekkie wózki projektowane są z myślą o potrzebach rodzin mieszkających w mieście, a także rosnących dzieciach. Z nich także można korzystać od urodzenia (z opcjonalną gondolą), ale są zaprojektowane, by służyć dzieciom aż do wagi 15 kg lub wieku 4 lat. Można je kupić w wersji trzy- lub czterokołowej, co daje rodzicom wygodny i elastyczny zestaw.

Wózki podwójne
Podwójne wózki przeznaczone są dla powiększających się rodzin. Jeśli masz dwójkę dzieci w różnym wieku lub bliźnięta, podwójny wózek zapewni im maksymalny komfort w układzie obok siebie lub łatwość manewrowania, gdy siedzą jedno za drugim. Niektóre podwójne wózki mają nawet wyjmowane siedzenie i służą jako pojedyncze, gdy wieziesz tylko jedno dziecko.

Wózki aktywne
Wózki aktywne są projektowane z zachowaniem surowych zasad bezpieczeństwa tak, aby dobrze znosić prędkość i siły związane z szybką jazdą na różnych nawierzchniach. Są także lekkie, odporne na wstrząsy i niebywale zwinne. Są też dostępne w wersji podwójnej.