JAK WYBRAĆ WŁAŚCIWY FOTELIK DLA MOJEGO DZIECKA I DLA MNIE?

ILE LAT MA TWOJE DZIECKO I ILE WAŻY? I JAK DŁUGO CHCESZ, BY DZIECKO POZOSTAWAŁO W FOTELIKU?

Oto fakty:
Po pierwsze sprawdź, które foteliki będą dopasowane do Twojego dziecka. To zależy od wieku i wagi dziecka. Gdy już to ustalisz, następny krok to wybór typu fotelika, który jak najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Niektóre foteliki są zaprojektowane na podstawie fizjologii danego wieku lub wagi dziecka. Zapewniają ochronę dostosowaną „na miarę” wraz z najwyższym komfortem i dopasowaniem. Inne foteliki projektowane są z myślą o dużo szerszym przedziale wiekowym. One z kolei cechują się maksymalną elastycznością i trwałością. Tylko do Ciebie należy decyzja, co jest najlepsze dla Twojej rodziny.

Twoje opcje:

NIEMOWLĘ

Grupa 0/0+ | Narodziny – 13 kg (12 – 15 miesięcy)
Te foteliki, nazywane też nosidełkami, można stosować od urodzenia i można je przymocować do wózka. Zaprojektowano je, aby były lekkie, przenośne i miękko otulały maluszki.

Grupa 0+/1 | Narodziny – 18 kg (4 lata)
Te foteliki także można stosować od urodzenia, ale przeznaczone są tylko do samochodu. Często są większe i cięższe, nie można ich także doczepić do wózka. Ale za to mogą służyć dziecku aż do około 4 lat lub o wadze do 18 kg. Mogą też dać Ci możliwość zmiany ustawienia, tak by dziecko podróżowało przodem do kierunku jazdy, gdy będzie na to gotowe.

KILKULATEK

Grupa 1 | 9 – 18 kg (9 miesięcy – 4 lata)
Te foteliki zaprojektowane są dla dzieci o wadze od 9 do 18 kg i dają szereg możliwości montażu i przypięcia pasami.

Grupa 1/2 | 9 – 25 kg (9 miesięcy – 6 lat)
Te foteliki zaprojektowane są dla dzieci o wadze od 9 do 25 kg i często dają możliwość wyboru pomiędzy podróżą przodem i tyłem do kierunku jazdy, zależnie od potrzeb rosnącego dziecka.

Grupa 1/2/3 | 9 – 36 kg (9 miesięcy – 12 lat) Te foteliki zaprojektowane są dla dzieci o wadze od 9 do 36 kg i należą do produktów służących rodzicom najdłużej.

DZIECKO

Grupa 2/3 | 15 – 36 kg (4 lata – 12 lat)
Foteliki z tej grupy to foteliki z wysokim oparciem, zaprojektowane po to, by zapewniać maksymalne zabezpieczenie dzieciom starszym od 15 do 36 kg.

JAKI RODZAJ MONTAŻU BĘDZIE ODPOWIEDNI W TWOIM SAMOCHODZIE?

ISOFIX od wielu lat pozostaje europejskim standardem bezpiecznego montażu. Znacznie zmniejsza on ryzyko nieprawidłowego montażu i ułatwia umieszczanie nosidełka z bazą w samochodzie. Zawsze polecamy foteliki z systemem ISOFIX, ale rozumiemy, że nie każdy samochód wyposażony jest w złącza ISOFIX. A zatem koniecznie to sprawdź, zanim wybierzesz fotelik.

 

ISOFIT

Zaprojektowany specjalnie do fotelików samochodowych Grupy 2/3 — wykorzystanie systemu ISOFIX i pasów bezpieczeństwa samochodu pozwala ochronić dziecko przed bezpośrednimi siłami zderzenia.

ISOFIX+

Najnowsza wersja systemu ISOFIX, która używa szerszych połączeń ograniczających ruch na boki, razem z górnym mocowaniem V-Tether, poprawiającym stabilność i pochłaniającym siły podczas zderzenia.

Samochodowy pas bezpieczeństwa dla dorosłych

Wykorzystanie 3-punktowego samochodowego pasa bezpieczeństwa do zamocowania fotelika

CHCESZ UŻYWAĆ FOTELIKA JAKO CZĘŚCI SYSTEMU PODRÓŻNEGO?

Tylko niektóre typy fotelików samochodowych – te zwane nosidełkami – można przyłączyć do wózka. Nie wszystkie foteliki są kompatybilne z każdą marką czy modelem wózka. Gdy dobierzesz właściwą kombinację nosidełka oraz systemu podróżnego, uzyskasz elastyczny i wygodny sposób przewożenia bezpiecznie otulonego dziecka zarówno po chodniku, jak i po drogach.

CHCESZ, ABY TWOJE DZIECKO DŁUŻEJ PODRÓŻOWAŁO W POZYCJI TYŁEM DO KIERUNKU JAZDY?

 Według aktualnie obowiązujących w Europie przepisów (ECE R44/04) dziecko musi podróżować tyłem do kierunku jazdy do wieku 9 miesięcy lub wagi 9 kg. My jednak radzimy, aby dziecko podróżowało w tej pozycji tak długo, jak długo będzie mu to odpowiadało, oraz na jak długo pozwoli na to Twój samochód i tryb życia.

Rozumiemy, że nie dla każdego takie rozwiązanie jest realne, dlatego w naszej ofercie cały wachlarz fotelików dający rodzicom możliwość samodzielnej decyzji o tym, kiedy zmienić kierunek ustawienia fotelika.