Foteliki dziecięce

Obowiązek przewożenia najmłodszych w specjalnie zaprojektowanych i dopasowanych fotelikach dziecięcych reguluje ustawa Prawo o ruchu drogowym z czerwca 1997 roku. Nieprzestrzeganie jej wytycznych może skutkować mandatem. Jednak nie on jest w tej sytuacji najpoważniejszą z możliwych konsekwencji – wożenie dzieci bez fotelików przede wszystkim zagraża ich bezpieczeństwu, zdrowiu i życiu. Warto mieć tego pełną świadomość. Fotelik samochodowy to niezbędne wyposażenie pojazdów, w których podróżują dzieci. Bez dobranego do wieku, wzrostu oraz wagi dziecka fotelika nie możemy przewozić go samochodem.

Bezpieczne foteliki samochodowe

Odpowiednia a co za tym idzie, bezpieczna konstrukcja fotelików samochodowych jest sprawą absolutnie priorytetową. System ochrony bocznej dodatkowo absorbujący siłę ewentualnego uderzenia czy pięciopunktowe pasy wewnętrzne lub wygodny i intuicyjny system mocowania Isofix chroniący w przypadku zderzenia czołowego to tylko niektóre z rozwiązań, jakie można znaleźć w atestowanych fotelikach renomowanych producentów znajdujących się w asortymencie naszego sklepu. Warto również pamiętać, że tylko prawidłowo i stabilnie zamontowany fotelik zapewnia właściwą ochronę. W praktyce oznacza to, że nie może się on ruszać ani na boki, ani wprzód oraz musi pasować do danej kanapy samochodowej. Foteliki dla najmłodszych dzieci znajdujących się w grupie wagowej 0-13 kg mocuje się w inny sposób niż modele przeznaczone dla starszych pociech. Należy je mocować tyłem do kierunku jazdy, aby w sytuacji kolizji nie ucierpiały delikatne kręgi szyjne maluszka. Jeśli w samochodzie mamy włączone poduszki powietrzne to nie możemy przewozić dziecka w foteliku na przednim siedzeniu, gdyż jej otwarcie stanowiłoby ogromne zagrożenie dla życia malucha.

Wybór odpowiedniego fotelika

Jak wspominaliśmy wyżej, fotelik dla dzieci należy każdorazowo dobierać do wieku, wagi oraz wzrostu dziecka, które ma w nim podróżować. Tylko w taki sposób zapewnimy małemu podróżnikowi nie tylko bezpieczeństwo, ale i wysoki poziom komfortu podczas jazdy. Aby maksymalnie ułatwić Ci wybór odpowiedniego produktu w naszym sklepie internetowym, różnorodne foteliki pogrupowane są pod względem wieku dzieci, dla których są przeznaczone oraz innych parametrów tj. sposób mocowania czy przewożenia. Wszystkie charakteryzują się tym iż spełniają najwyższe normy bezpieczeństwa, a jakość ich wykonania zapewnia komfortowe użytkowanie przez długi czas nawet przy częstej eksploatacji. Dbamy również o to, aby nasze foteliki dziecięce były estetyczne i atrakcyjne wizualnie. Wiadomo przecież, że z ładnych rzeczy chętnie się korzysta, a zasada ta dotyczy zarówno maluchów, starszaków, jak i większych podróżników.
Zapewnij bezpieczeństwo swojemu dziecku a sobie komfort prowadzenia bez obaw!
Wybierz fotelik samochodowy z naszej oferty! Zapraszamy do poznania oferty fotelików dla niemowląt oraz foteliki samochodowe 0-18 !

Wyświetlanie 1–12 z 253 wyników

Wyświetlanie 1–12 z 253 wyników